вівторок, 1 грудня 2015 р.

Конспект уроку з алгебри в 11 класі « Розв’язування вправ на обчислення площ та об’ємів геометричних тіл»

Тема уроку: «Ровязування вправ на обчислення площ та об’ємів геометричних тіл».
Мета уроку: систематизувати знання учнів з теми «Інтеграл та його застосування»; формувати вміння та навики використання отриманих знань при розв’язуванні вправ на знаходження невизначених і визначених інтегралів, обчислення площ криволінійних фігур, об’ємів; підготувати учнів до тематичної контрольної роботи.
Виховна мета: розвивати логічне мислення, сприяти свідомому застосуванню вивченого матеріалу при розв’язуванні вправ; виховувати інтерес до процесу навчання, культуру математичної мови, записів та спілкування.
Тип уроку: урок систематизації знань, вмінь та навичок.
Обладнання: таблиці з використання інтегралу на обчислення площ та об’ємів тіл, таблиці для 3-ї групи, картки із завданнями для 1-2-ї груп, картки контролю, дерево розв’язку, таблиця для усного рахунку на використання інтегралу.
Хід уроку
                              Світ, що нас оточує – це світ інтегрального
 і диференціального числення.
Тож давайте його пізнавати.
Х.Гюйгенс

I Організаційний момент.
Використовуючи інтерактивну технологію «Мікрофон», учні називають вивчені терміни з теми.
II Перевірка домашнього завдання.
Учні перевіряють правильність виконання домашнього завдання за записами з таблиці, поміщеній перед початком уроку. Відповідають на запитання, що виникли під час розв’язування вправ та задач 1-3 на об’єми.
III Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування класу:
1.     Що називається невизначеним інтегралом?
2.    Що називається визначеним інтегралом функції  f від а до в?
3.     Означення криволінійної трапеції.
4.     Геометричний зміст визначеного інтеграла.
5.     Які з фігур на малюнках таблиці є криволінійними трапеціями.
6.     Записати формулу Ньютона – Лейбніца, формулу обчислення об’єму.
IV Повторення, узагальнення та систематизація вмінь і навичок.
Учні об’єднуються у 3 групи. 1-ша група виконує завдання тестового характеру у два варіанти з наступним взаємооцінюванням. Індивідуальні тестові завдання з використанням програмованого контролю додаються.
Програмований контроль.
Готую заздалегідь тестові бланки відповідей однакового формату для учнів і один для себе. На своєму бланку роблю отвір у клітинці, що відповідає правильній відповіді. Шляхом накладання бланків один на один, перевіряю чи правильно учень відповів і оцінив свого товариша (робота в парах), і здійснюю корекцію знань. Приклади бланків відповідей для 1-В і 2-В додаються.
 Завдання для 2-ї групи додаються. Розвязки завдань після роботи в групі записуються делегованим учнем на класній дошці  і аналізуються групою.
Завдання для 3-ї групи. Записати за допомогою інтеграла прощу фігур, зображених на малюнку відповідної таблиці і обчислити їх. Три завдання. (Учні записують відповіді на окремих аркушах з клейким краєм і наклеюють їх як листочки на зображення дерева.)
Ще три завдання – записати у виді інтеграла площі фігур, зображених на малюнках.
V Підсумок уроку. Рефлексія.
Оголошення про контрольну роботу, що буде на наступному уроці.
Учні відповідають на запитання, використовуючи технологію «Метод незакінчених речень»: «На початку уроку я поставив перед собою мету…», «Цей урок мені запам’ятався тим, що ….», «На уроці мені сподобалось…»
VI Оголошення оцінок.
VII Домашнє завдання.
Повторити   4,5, підручник Алгебра і початки аналізу 11 кл. та 3 завдання на обчислення площ фігур по рівнях ( I-III).



Немає коментарів:

Дописати коментар