Мета: узагальнити і систематизувати знання
учнів про чотирикутники, їх властивості та ознаки; формувати в учнів здатність
самостійно аналізувати ситуацію, уміння використовувати набуті знання, швидко
адаптуватися до нових умов, вміння раціонально використовувати час; розвивати
активність, геометричну уяву, інтерес до геометрії; виховувати згуртованість,
почуття товариськості, взаємодопомоги.
ХІД УРОКУ
Клас розбивається на 3 групи так, щоб
інтелектуальні сили були однакові. Обираються керівники груп.
I гейм. Розминка
Розв’язування задач за
готовими малюнками(5 хв). На дошці записані завдання для груп.
Завдання 2– й групі
Завдання 3– й групі
Учні виконують завдання на окремих аркушах, після чого обмінюються розв’язаннями . Відбувається перевірка з обговоренням(4хв). У цей час по одному учню від команди записують розв’язання на дошці.
II гейм. Далі-
далі (5хв).
Запитання 1 – й групі
1. Означення паралелограма.
2. Означення прямокутника.
3. Квадрат – це ромб, у
якого… .
4. Властивість кутів
паралелограма.
5. Властивість, яку має
тільки прямокутник.
Запитання
2 – й групі
1. Означення ромба.
2. Означення трапеції.
3. Квадрат – це прямокутник,
у якого… .
4. Властивість діагоналей
паралелограма.
5. Властивість, яку має
тільки ромб.
Запитання
3 – й групі
1.Означення прямокутної
трапеції.
2.Чому дорівнює сума кутів
опуклого чотирикутника ?
3. Теорема Фалеса.
4. Як називаються паралельні
сторони трапеції ?
5. Властивість середньої
лінії трикутника.
III гейм.
Поспішайте побачити, відповісти, розв’язати (20хв)
Задачі для 1 – ї групи
1. Одна сторона паралелограма
в 2 рази більша, ніж друга. Знайти меншу сторону паралелограма, якщо його
периметр дорівнює 36 см .
2. Сума двох кутів
паралелограма дорівнює 76 о. Знайти його більший кут.
3. О – точка перетину діагоналей прямокутника АВСD. Периметр трикутника АВО дорівнює 12 см . Знайти діагональ ВD,
якщо сторона CD дорівнює 5 см .
Задачі
для 2 – ї групи
1. Одна сторона паралелограма
на 4 см
більша, ніж друга. Знайти більшу сторону паралелограма, якщо його периметр
дорівнює 36см.
2. Сума трьох кутів
паралелограма дорівнює 230 о. Знайти його менший кут.
3. О - точка перетину діагоналей прямокутника АВСD. Периметр трикутника ВОС дорівнює 14 см . Знайти діагональ BD, якщо сторона AD дорівнює 6 см .
Задачі
для 3 – ї групи
1. Одна з діагоналей ромба
утворює зі стороною кут 28 о. Знайти кути ромба.
2. ВК – висота рівнобічної трапеції АВСD. Знайти АК, якщо AD=15см, ВС=7см.
3. Обчислити периметр
рівнобічної трапеції, середня лінія якої дорівнює 16 см , а бічна сторона – 9 см .
Делеговані учні груп
виконують ці завдання одночасно.
IV гейм. Хто
швидше ?
Проводиться в той час, коли учні
розв’язують задачі.
Відгадайте про що йдеться.
Завдання для 1 – ї групи
Попарно хоч і рівні сторони
мої
І паралельні, я, однак, в
печалі, -
Бо мої діагоналі
Не завжди рівні…
(Паралелограм.)
Завдання для 2 – ї групи
Мої не рівні з давнини
діагоналі.
Та під кутом прямим
Перетинаються вони
У центрі у моїм.
(Ромб.)
Завдання
для 3 – ї групи
Чотири сторони у мене, а з
них
Дві довші, а дві коротші.
Кути мої усі прямі.
У мене рівні теж діагоналі.
(Прямокутник.)
Підсумок вікторини.
Немає коментарів:
Дописати коментар